Wet Clean - Pranie na mokro

Wet Clean to innowacyjna technologia prania inaczej nazywana CZYSZCZENIEM NA MOKRO. Jako jedyni w woj. dolnośląskim posiadamy ekologiczną technologię, która pozwala nam stosować wyjątkowy, delikatny program czyszczenia Concord Textile, z krótką faza suszenia oraz kontrolą wilgotności co umożliwia proste i szybkie wykończenie garderoby. Wysoka wydajność, dzięki krótkim fazom czyszczenia trwającym 20 minut; niewielkie zużycie wody, energii elektrycznej i chemii.

Wet Clean ‒ czym jest? jak działa? 

Wet Clean to przyjazna dla środowiska metoda prania na mokro. Wykorzystywane są tutaj specjalistyczne urządzenia oraz nieszkodliwe dla zdrowia, łagodne dla środowiska środki piorące. Suszenie przeprowadzane jest w taki sposób, aby nie powodowało zmian w strukturze ubrań.

W naszej ekologicznej pralni specjalizujemy się w praniu ubrań z zastosowaniem metody Wet Clean. Zapraszamy do współpracy osoby prywatne, jak również firmy i przedsiębiorstwa. 

Wet Clean ‒ kiedy jest wskazane?

Metoda Wet Clan zyskuje coraz większe zaufanie osób prywatnych, jak również firm i przedsiębiorstw. Zanim jednak oddamy ubrania do pralni sprawdźmy, jakie są zalecania producenta. Jak czytać oznaczenia na metce? 

 • “W” otoczone kółkiem ‒ taki symbol oznacza, że ubranie może być prane z wykorzystaniem metody Wet Clean .
 • “W” otoczone kółkiem, pod którym znajduje się gruba czarna linia ‒ czyszczenie na mokro z wykorzystaniem programu przeznaczonego do delikatnych tkanin, (zalecany jest program o ograniczonych ruchach mechanicznych).
 • “W” otoczone kółkiem, z dwiema grubymi, czarnymi liniami pod spodem ‒ bardzo delikatne pranie Wet Clean, program ze zminimalizowanymi ruchami mechanicznymi. 
 • Przekreślone, zamalowane na czarno kółko ‒ informacja, że ubranie nie powinno być poddane czyszczeniu metodą Wet Clean. 

Zalety prania metodą Wet Clean? 

Zalet prania metodą Wet Clean  jest wiele, wśród najistotniejszych plusów wymienić możemy takie, jak: 

 • ekologia
 • ekonomia
 • mniejsze zużycie prądu i wody ‒ Wet Clean to metoda bardziej energooszczędna w porównaniu z praniem chemicznym 
 • brak kontaktu z toksycznymi substancjami 
 • naprawdę czyste, pachnące świeżością ubrania 
 • ubrania czyszczone z wykorzystaniem metody clean wet nie podrażniają skóry 
 • ubrania są naprawdę czyste i pachną świeżością 
 • bezpieczne pranie odzieży wymagającej szczególnej pielęgnacji, na przykład wykonanej z wełny, ubrań przeciwdeszczowych z systemem membranowym, z jedwabiu. 
usuwanie zapachu po papierosach

Odzież, którą jesteśmy w stanie wyprać nowatorską metodą Wet Clean to:

garnitury, garsonki, płaszcze, odzież sportową, niektórych zasłon, koce czy spodnie, a także innych, delikatnych artykułach wykonanych z angory, wełny bądź jedwabiu.

Dzięki biodegradowalnym środkom piorącym o dużej efektywności piorącej działamy na korzyść otaczającego nas środowiska zmniejszając przy tym w procesie prania energię i wodę.

Pralnia wodna i chemiczna z siedzibą w Sycowie na ul. kaliskiej 10  świadczy usługi na najwyższym poziomie. Doświadczenie pozwala nam na stosowanie najlepszych praktyk pielęgnacji odzieży, dzięki czemu grono naszych zadowolonych klientów ciągle się powiększa.