Czyszczenie chemiczne ‒ zastosowanie 


Czyszczeniu chemicznemu poddawane są tkaniny, w przypadku których przeprowadzanie prania wodnego jest wysoce odradzane. Wełna, angora, aksamit, zamsz, skóra kaszmir, futra i inne delikatne materiały pod wpływem wody mogą ulec uszkodzeniu lub  zdeformowaniu, możliwa jest też utrata koloru. Właśnie dlatego zalecanym i bezpiecznym rozwiązaniem jest przeprowadzanie prania na sucho czyli prania chemicznego.

Istotne więc, by czytać metki z zaleceniami producenta i sprawdzać czy nie zalecono prania chemicznego. Takie pranie zalecane jest w przypadku takich elementów garderoby, jak:garnitury, kurtki, swetry, futra,zasłony, koce .

 

Pranie wet clean Wrocław

Na czym polega pranie chemiczne?

Pranie chemiczne, inaczej pranie na sucho, różni się od prania tradycyjnego tym, że wykorzystywany jest rozpuszczalnik, najczęściej czterochlooretylen zwany też PER, a nie woda. 

Jak przebiega ów proces w naszej pralni?

1. Segregacja tkanin ‒ kryterium stanowią rodzaj tkaniny oraz typ zabrudzeń.

2.Umieszczanie tkanin w specjalnych agregatach chemicznych z rozpuszczalnikiem. Agregaty zostały tak skonstruowane, by w jak największym ograniczyć wpływ preparatu na środowisko.  

3. Rozpoczęcie cyklu prania. Cykl prania trwa około 10-15 minut ‒ następuje wypłukiwanie brudu  i oddzielenie go od włókien.

 

 

Uwaga! Do prania chemicznego przyjmujemy wyłącznie artykuły i odzież z oznaczeniem fabrycznym, tekstylia bez takiego oznaczenie czyścimy wyłącznie na odpowiedzialność klienta. 


Realizacja zlecania zazwyczaj trwa 48h. 

W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszamy do współpracy 577 072 702.
 


Pralnia ekologiczna