Dezynfekcja i ozonowanie pomieszczeń

 Ozonowanie w celu dezynfekcji

Ważną częścią oferty naszej pralni jest ozonowanie pomieszczeń i odzieży. Ozonowanie to całkowicie ekologiczna metoda, dzięki której usuwane są w  bakterie i zarazki.

Ozon jest jednym z najskuteczniejszych narzędzi do dezynfekcji zarówno powietrza, jak i każdej powierzchni. Ozonowanie pozwala usunąć drobnoustroje, w tym ich formy przetrwalnikowe.

Domy i mieszkania prywatne ‒ ozonowanie to rozwiązanie, z którego coraz częściej korzystają osoby prywatne. W procesie ozonowania następuje usunięcie insektów, dymu papierosowego, zapachu zwierząt domowych, jak również pleśni czy grzybów ‒ dzięki temu wzrośnie komfort każdego z domowników.

Hotele, pensjonaty, restauracje ‒ ozonowanie to doskonałe rozwiązanie dla firm, restauracji, kawiarni oraz PUB-ów. Brak przykrych zapachów, i  wszechobecna świeżości z pewnością podniosą komfort gości. Ozonowanie pozwala nie tylko na dezynfekcję mebli i wyposażenia, ale także przewodów klimatyzacyjnych i wentylacyjnych.

Szpitale, instytucje medyczne ‒ zachowanie zasad higieny w przypadku szpitali, gabinetów lekarskich czy poczekalni jest szczególnie ważne. Podczas ozonowania usuwane są wszystkie infekcje, dzięki czemu wzrasta bezpieczeństwo zarówno pacjentów, jak i personelu.

Instytucje edukacyjne ‒ w instytucjach naukowych każdego szczebla niemal codziennie przewijają się dzieci, młodzież, a także osoby dorosłe. Wszystko to sprawia, że wirusy rozprzestrzeniają się z zawrotną prędkością. Tutaj dezynfekcja, mebli, zabawek, wyposażenia sal lekcyjnych, a także likwidacja nieprzyjemnych zapachów są w szczególności ważne.

 

Czym jest Ozon?

Ozon – Tritlen (O3), to alotropowa odmiana tlenu, składająca się z trójatomowych cząsteczek. Ma niebieskawą barwę. Jego woń przypomina zapach po burzy. Jest gazem niepalnym (może natomiast podtrzymywać proces spalania). Dobrze rozpuszcza się w wodzie, lecz jest dość nietrwały.

Sama nazwa ozon, pochodzi od greckiego Odzon – pachnący.

Odkażanie mieszkań, biur i hoteli

Właściwości utleniające ozonu, pozwoliły na jego szerokie zastosowanie w zabiegach dezynfekcji, oraz dezodoryzacji. 

Ozon dostaje się do szczelin, dywanów, zasłon, mebli, itd. 

Gdy dodatkowy atom tlenu dzieli się w cząsteczki ozonu, następuje: dezynfekcja i utlenianie. 

Jako środek odkażający, atomy te szybko niszczą bakterie, pleśń i nieprzyjemny zapach.

Ozonowanie przedszkoli, żłobków i szkół

Ozon szybko i skutecznie usuwa drobnoustroje, ograniczając zachorowanie dzieci. Dodatkowo ozonowanie przedszkoli, żłobków i szkół pozwala usunąć alergeny oraz wyeliminować nieprzyjemne zapachy.

Kiedy w szczególności warto zdecydować się na ozonowanie?

  • po chorobie któregoś z domowników
  • po  remoncie ‒ ozon usunie nieprzyjemny zapach farb i klejów
  • gdy na scenie pojawi się pleśń
  • gdy w pomieszczeniu czuć nieprzyjemny zapach

Ozonowanie i dezynfekcja odzieży 

Zajmujemy się nie tylko ozonowaniem pomieszczeń, ale również odzieży, na przykład kombinezonów, uniformów, kurtek czy obuwia. Ozon wnika w strukturę tkaniny, usuwa bakterie, grzyby, nieprzyjemne zapachy, pozostawiając ubrania czyste i pachnące na długi czas.

   Rodzina jest najważniejsza

Zadbaj o nią już dziś – napisz i poproś o ofertę!

tel: 577 072 702

email: solo.sycow@gmail.com

Budynki użyteczności publicznej, biurowce, urzędy, sklepy mało i wielkopowierzchniowe, szpitale, pokoje lekarskie, sale operacyjne – w tych wszystkich miejscach może przebywać dziennie mnóstwo ludzi, którzy wchodzą, i wychodzą. Wnoszą i wynoszą, tzw. zarazki, którymi są wszelkiego rodzaju drobnoustroje chorobotwórcze: wirusy i bakterie. Ozon poprawia warunki sanitarne, zostawiając czyste powietrze. Tym samym może zapobiegać rozprzestrzenianiom się wirusom, w tym COVID-19.